Czyszczenie mebli skórzanych

Meble skórzane nieustająco w dobrej formie

Skóra stanowi specyficzny surowiec. Nie tylko naturalny ale także elegancki. To jeden z pierwszych funkcjonalnych materiałów znanych ludzkości. Jednocześnie cieszy się on wciąż niesłabnącą popularnością. Chętnie wybieramy różnego rodzaju wyroby ze skóry, ponieważ kojarzą się one z klasyką i wielowiekową tradycją. Prawdziwie skórzane, a nie jedynie skóropodobne, elementy odzieży lub wyposażenia wnętrz wciąż uchodzą za produkty solidne i zwykle należą do tych z tak zwanej wyższej półki. Jednak niewłaściwe czyszczenie mebli ze skóry oraz ich pielęgnacja mogą sprawić, że paradoksalnie okażą się one wyjątkowo krótkotrwałe. Floor&more zapewnia kompleksowe czyszczenie, impregnację oraz szeroko pojętą pielęgnację skórzanych mebli. Dzięki systematycznej konserwacji pozostaną na długo w dobrej kodycji, sprężyste i odporne na wilgoć. Skórzane sofy i fotele z założenia mają być nie tylko meblami praktycznymi, ale także pełnić niewątpliwie funkcję estetyczną. Dlatego właśnie tak ważne są:

Czyszczenie i pielęgnacja mebli skórzanych

Wykonywanie czynności z tego zakresu metodami chałupniczymi może przynieść opłakany rezultat. Potraktowanie wodą skórzanych mebli to już wręcz niewybaczalny błąd. Zazwyczaj chętnie to co kruche i delikatne oddajemy w ręce fachowców, którzy zręcznie ale precyzyjnie przeprowadzają odpowiednie działania. Tak samo jest z czyszczeniem skórzanej tapicerki – najlepiej powierzyć właściwą opiekę nad nią specjalistom. We floor&more zajmujemy się skórzanymi meblami troskliwie i z zachowaniem wszelkich zasad dotyczących ich pielęgnacji. Czyszczenie mebli ze skóry przebiega u nas dwuetapowo. Za pomocą specjalnej pianki oraz specjalistycznej szczotki o miękkim włosiu dokładnie i dogłębnie czyścimy skórzane pokrycia. Następnie przechodzimy do drugiego etapu, jakim jest impregnacja mebli skórzanych. To bardzo ważny etap całej procedury pielęgnacyjnej. Impregnat przede wszystkim zabezpiecza skórę przed niepożądaną wilgocią. Posiada także szereg innych pożytecznych funkcji. Między innymi sprawia, że jest ona odżywiona, miękka i miła w dotyku, a także odpowiednio sprężysta. A skoro tak chętnie dbamy o własną skórę wydaje się oczywistym dbanie z równym zaangażowaniem o skórę na swoich meblach.

Co wyróżnia czyszczenie mebli ze skóry we floor&more?

Przede wszystkim wspomniana już delikatność i staranność. Troskliwa pielęgnacja nieodłącznie kojarzy się z subtelnym, delikatnym dotykiem. Właśnie to jest atutem naszej oferty: czyszczenie oraz impregnacja skórzanych tapicerek we floor&more odbywa się bez użycia mechanicznych pomocników – wyłącznie ręcznie. Używane przez nas w tym procesie preparaty powstają na bazie bezpiecznych i niezwykle delikatnych składników a pochodzą wyłącznie od sprawdzonych i wiodących producentów. Postaw na naszą ofertę i zadbaj o tapicerkę nie tylko skórzanych mebli niczym o własną skórę!